درهمکده
مرجع مطالب بروز دنیای وب

حافظه‌های پرسرعت SSD سامسونگ سری 970 رونمایی شد

حافظه‌های پرسرعت SSD سامسونگ ؛این شرکت درپاسخ به محصولات جدید،وسترن دیجیتال،2حافظهSSDجدید باسرعت بسیاربالا برای بازی‌ وفعالیت‌های گرافیکی معرفی کرده است.

حافظه‌های پرسرعت SSD سامسونگ
حافظه‌های پرسرعت SSD سامسونگ

شرکت بزرگ سامسونگ که یکی از تولیدکنندگان اصلی در زمینه حافظه‌های SSD شناخته می‌شود،سامسونگ دو محصول جدید خود را از سری ۹۷۰ رونمایی کرد. به نظر می‌رسد حافظه‌های جدید، پاسخی به وسترن دیجیتال باشند که در اوایل ماه جاری میلادی اقدام به معرفی حافظه‌ داخلی جدید خود از سری Black کرد.

دو عضو جدید از خانواده بزرگ سامسونگ

دو عضو جدید از خانواده بزرگ سامسونگ به ترتیب از سری ۹۷۰ پرو و Evo NVMe هستند که برای بازی و کارهای سنگین با مدت زمان بارگذاری کوتاه مانند ویرایش ویدیوهای 4K و طراحی سه‌بعدی، در نظر گرفته شدند. ۹۷۰ پرو می‌تواند به سرعت ۳۵۰۰ مگابایت بر ثانیه در خواندن متوالی اطلاعات و ۲۷۰۰ مگابایت بر ثانیه در نوشتن متوالی اطلاعات برسد. این مقادیر برای Evo به ترتیب ۳۵۰۰ مگابایت بر ثانیه و ۲۵۰۰ مگابایت بر ثانیه اعلام شده است که سرعت نوشتن آن کمی از برادر تازه معرفی شده خود، کمتر است.

سرعت ssd سامسونگ

همچنین سامسونگ ادعا دارد که سرعت بسیار بالای این محصولات به علت استفاده از آخرین فناوری V-NAND و کنترلرهای جدید فینیکس (Phoenix) هستند. Evo 970 می‌تواند از فناوری Intelligent TurboWrite نیز بهره ببرد که حجم بافری معادل با ۷۸ گیگابایت را ایجاد می‌کند.
این مقدار باعث می‌شود تا سرعت نوشتن اطلاعات به میزان چشمگیری افزایش پیدا کند.

حافظه‌های پرسرعت SSD سامسونگ

میزان افزایش سرعت نوشتن اطلاعات در نسل جدید نسبت به سری ۹۶۰، حدود ۳۰ درصد بهبود پیدا کرده است.
عرضه این محصولات از ماه آینده میلادی شروع خواهد شد.
970 Evo درحجم‌ها250گیگابایت تا2ترابایت با قیمت پایه120دلار و 970 Pro درنسخه‌های512گیگابایتی و ۱ ترابایتی با قیمت پایه330دلار عرضه خواهد شد.
اخرین اخبار و رویداد ها فناوری و تکنولوژی را در درهمکده بخوانید،بروز باشید.

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.