درهمکده
مرجع مطالب بروز دنیای وب

جلوگیری از ردیابی ما توسط گوگل

جلوگیری از ردیابی ما توسط گوگل شرکت گوگل برای کیفیت نتایج جستجوی به طور دایم و خودکار در حال ذخیره کردن اطلاعات کاربران است و میداند دنبال چه هستید.

برای جلوگیری از ردیابی ما توسط گوگل همراه باشید:موتورهای جستجو شرکت گوگل تمام جستجوهای شما را ذخیره میکند؛ و این امر از جانب گوگل غیرطبیعی و تعجب اور نیست. اگر مایل هستید گوگل شما را زیر نظر نداشته باشد مراحل زیر را با دقت انجام دهید ابتدا به صفحه‌ی فعالیت من My Activity Page  در گوگل بروید؛بعد از قسمت سمت چپ بر روی گزینه‌ی Delete Activity by کلیک کنید.
سپس در صفحه‌ی بازشده از منوی کشویی موجود گزینه‌ی Search را انتخاب کنید و بر روی گرینه Delete کلیک نمایید.
برای غیرفعال کردن ردیابی گوگل می‌توانید به صفحه‌ی کنترل فعالیت Activity Controls Page مراجعه کنید سپس تیک گزینه Web & App را بردارید با این کار ردیابی شما از طریق سرچ تاریخچه‌ مرورگر کروم و هر برنامه‌ای که از شرکت گوگل استفاده می‌کند متوقف می‌شود.

جلوگیری از ردیابی ما توسط گوگل
جلوگیری از ردیابی ما توسط گوگل

جلوگیری از ردیابی ما توسط گوگل

همچنین گوگل تمام جستجوهای صوتی را ذخیره می‌کند
تمام جستجوهای صوتی شما از طریق دستیار صوتی گوگل انجام دهید ذخیره می‌شود تا در بهبود نتایج جستجوی شما به کار رود. برخی و یا بیشتر کاربران معمولا با خبر نیستند که این جستجوها ذخیره می‌شوند. ذخیره این جستجوها به این معناست که کاربران نتیجه بهتر بگیرند و اگر مایل هستید تمام سرچ های صوتی خود را گوش کنید می‌توانید از طریق قسمت Voice & Audio در پنل My activity به این فایل‌های صوتی دست پیدا کنید. و اگر میخواید سرچ های صوتی شما نیز ذخیره نشود به صفحه‌ی کنترل فعالیت گوگل Activity Controls Page مراجعه کنید و تیک قسمت Voice Audio را بردارید.

جلوگیری از ردیابی ما توسط گوگل
جلوگیری از ردیابی ما توسط گوگل

گوگل مکان شما را ردیابی و ذخیره می‌کند

بعد از کنترل جستجوهای متنی و صوتی کاربران؛گوگل مکان شما را هم نیز ردیابی  و دخیره میکند.
اگرمایل به این امرنیستید میتوانید باوارد شدن به بخش کنترل پنلTimeline Page تمام مکان‌های حضور خود را مشاهده کنید.
توجه داشته باشد صحت این مکان ها به همراه داشتن گوشی هوشمند و فعال بودن اکانت گوگل بستگی دارد.
وهمچنین برای غیرفعال کردن ان پس از ورود به کنترل پنلActivity Controls Pageتیک گزینه‌Location Historyرا بردارید.
همچنین باورود به پنلTimeline Pageمی‌تواند با انتخاب آیکون سطل زباله درقسمت پایین سمت راست،تاریخچه‌ همه مکان‌های خود راحذف کنید.

اطلاعات تبلیغاتی خود را کنترل کنید

و جالب ترین قسمت شما می‌توانید با ورود به کنترل پنل Ad Settings اطلاعات جالبی را در مورد سرچ هایتان مشاهده کنید! در این پنل، موتورهای سرچ پروفایلی را برای شما اماده کرده است. در این پروفایل می‌توانید اطلاعاتی مثل جنسیت خود، سن تخمینی و ماه تولد خود را مشاهده کنید! اما جذاب‌ترین قسمت این است که شما می‌توانید مواردی که تا کنون سرچ کرذده اید در قالب مورد علاقه مندی ببینید؛ مانند کتاب و ادبیات، زیبایی،‌ ورزش و غیره.این اطلاعات بر اساس سرچ‌‌های شما در گوگل،‌ یوتیوب و… به دست آمده است.

شمامی‌توانید شبکه‌سازی تبلیغاتی گوگل برای خود رافعال یاغیرفعال کنید.
درصورت متوقف کردن این قسمت،واضح است که ردیابی شما توسط گوگل سخت می‌شود.
اما در عوض، با کاهش شناخت شما توسط گوگل، نتایج جستجوی شما نیز نامربوط‌تر به ویژگی‌های شخصی شما خواهد بود.

اکانت گوگل خود را حذف کنید
باورود به داشبورگوگل(Google’s Dashboard)می‌توانیدتمام اطلاعات مربوط به خود ماننددستگاه‌های متصل به اکانت گوگل، سرویس‌های مورد استفاده و…را مشاهده کنید.
شما می‌توانید از این اطلاعات یک کپی هم تهیه کنید! در پایان می‌توانید برای حذف تمامی اطلاعات ذخیره شده اکانت گوگل خود را حذف کنید.

درهمکده مرجع مطالب دنیای وب

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.