درهمکده
مرجع مطالب بروز دنیای وب

وانت پیکاپ برقی اسپرت Atlis

وانت پیکاپ برقی اسپرت Atlis آتلیس یک پیکاپ الکتریکی جدید اسپرت با شعاع حرکتی بیش از ۸۰۰ کیلومتر معرفی کرده است که XT نام دارد.
به‌تازگی یک بازیگر جدید به دنیای وانت‌های الکتریکی معرفی شده است که Atlis XT نام دارد.
این پیکاپ اسپرت برقی از طراحی خشن و جذابی همانند مدل Rivian R1T برخوردار است و توانایی‌های حرکتی بالایی نیز دارد. شرکت سازنده‌ی این خودرو (Atlis Motor Vehicles) نام دارد و در سال ۲۰۱۶ توسط یک علاقه‌مند به خودروهای شاسی‌بلند و پیکاپ تأسیس شد. کار این شرکت تبدیل وانت‌های دیزلی و بنزینی به خودروهای الکتریکی است.

وانت پیکاپ برقی Atlis
وانت پیکاپ برقی Atlis

ساختار Atlis XT electric truck

در زیربدنه‌یAtlis XTاز یک شاسی باساختار مدرن شده است که موتورهای برقی وجعبه‌دنده‌ی تک سرعته رانیز درون خودبه همراه دارد.
این پلتفرم جدید وپیشرفته قابلیت سازگاری باانواع سیستم‌های تعلیق،سیستم چهارچرخ فرمان پذیر وانواع اکسل‌ها رادارد.
سازنده در مورد جزییات فنی باتری‌ها و موتورهای الکتریکی XT سخنی به میان نیاورده است.
تنها اطلاعاتی که ازاین خودرو داریم این است که درچند نسخه باشعاع حرکتی482کیلومتری،643کیلومتری و804کیلومتری به بازار عرضه خواهد شد.
بسته به اینکه کدام نسخه را سفارش دهید قابلیت یدک کشی نیز بین ۲۲۶۷ کیلوگرم تا ۹۰۷۱ کیلوگرم متغیر است.

پیکاپ Arlis XT

دراین پیکاپ امکان نصب تریلر نیزوجود دارد،درنسخه‌های مختلف امکان کشیدن تریلر باوزن4535کیلوگرم تا15هزار و875کیلوگرم وجود دارد.
قابلیت بارگیری نیز بین۴۵۳ کیلوگرم تا ۲۲۶۷ کیلوگرم بسته به مدل است. پیکاپ Atilas XT در بخش فناوری نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد برای مثال در این خودرو به‌جای آینه‌های جانبی متداول از چند دوربین استفاده شده است.

وانت پیکاپ برقی اسپرت Atlis
وانت پیکاپ برقی اسپرت Atlis

همچنینXTبه سیستم رانندگی خودران سطح5و نمایشگر داخل کابین سازگار با اندروید اتو واپل کارپلی مجهز است.

قیمت پیکاپ Arlis XT

برای شارژ کردن XT، سازنده در حال کار روی شبکه‌ای از شارژرهای سریع در ایالات متحده است که می‌تواند زمان شارژ باتری‌ها را به ۱۵ دقیقه کاهش دهد. قیمت پیکاپ Atilas XT از ۴۵ هزار دلار آغاز می‌شود و امکان خرید اقساطی آن با قسط ماهیانه ۷۰۰ دلار نیز وجود دارد که در این حالت این مبلغ شامل خود خودرو، سرویس‌های آن و شارژ رایگان نیز می‌شود.تولید پیکاپ آتیلاس XT در آمریکا انجام خواهد شد و از سال ۲۰۲۰ وارد بازار می‌شود.

نظر شما چیست؟

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.